Wat hebben Eindhovense ontwerpers Alissa van Asseldonk en Nienke Bongers (A+N Studio) en het ETZ Elisabeth in Tilburg gemeen? Ze werken allebei aan het vergroten van het welzijn van patiënten; in een nieuwe samenwerking brengen ze kunst en design het ziekenhuis in.
Lichtgevende, ronde objecten die subtiel van kleur veranderen gedurende de dag, een glazen plaat met reliëf waardoor het licht binnenvalt, een bijpassend gedicht op de muur en geuren die aansluiten bij het geheel.

Bij drie wanden op de dagbehandeling oncologie-hematologie in het Tilburgse ETZ (locatie Elisabeth) kunnen patiënten, hun naasten en medewerkers even stil staan om de ontwerpen op zich in laten werken.
,,Met de objecten geven we een zintuigelijke ervaring, gebaseerd op bewegingen uit de natuur: het glinsteren van water, wolken die voorbijdrijven. Die brengen je brein tot rust als je er langer naar kijkt. Dat werkt stress verlagend en biedt een positieve ervaring”, vertelt Van Asseldonk. Lees het hele verhaal op de website van het Eindhovens Dagblad.